Pułapka na kreta – bezpieczeństwo upraw przede wszystkim

Nie da się ukryć, że na swój sposób przyczyniają się do spulchniania gleby, co idealnie wpływa na warunki do sadzenia roślin uprawnych. Sytuacja ma się nieco gorzej, gdy uprawa osiąga już swoje efekty, a ciągle kopiące nory krety przyczyniają się do marnotrawienia plonu. W tym miejscu – chcąc uniknąć zbezczeszczenia plonów – warto rozważyć nabycie specjalistycznej pułapki na krety, która jest w stanie zagwarantować szybkie pozbycie się intruza z terenów uprawy owoców i warzyw.

Jak złapać kreta?

Charakterystyczne życie kreta polega na kopaniu długich korytarzy pod powierzchnią ziemi, z jednoczesnym regularnym wychylaniem się ponad jej poziom. Skutkuje to oczywiście powstaniem kopca, który w perspektywie uprawy np. ogórków może być problematyczny – szczególnie dla młodych sadzonek. W tym miejscu doskonale sprawdzi się pułapka na kreta. Oczywisty jest chyba fakt, że próba schwytania kreta gołymi rękami jest niedorzeczna i choć mogłaby skończyć się powodzeniem – szanse są wybitnie nikłe.

Jak działa pułapka na kreta?

Pułapka na kreta to swoista komora, wyposażona w odpowiedni czujnik, który po przedostaniu się kreta do wnętrza komory zwyczajnie zamyka jej właz, generując sygnał dźwiękowy informujący o schwytaniu “intruza”. Taka pułapka na kreta zwana kretołapką to zdecydowanie dobra opcja, ponieważ jest w stu procentach humanitarna. Schwytanego kreta możemy bez jakiegokolwiek uszczerbku na zdrowiu wypuścić na terenie odległym od naszej działki, co przynajmniej na jakiś czas pozwoli wyeliminować go z naszego terytorium.